Problem ze smogiem

Ochrona środowiska to temat, który dotyczy każdego człowieka, nawet jeżeli osoba ta nie spędza zbyt dużo czasu na zamartwianie się o sprawy związane z ekologią. Od tego jakie akcje podejmujemy aby chronić środowisko naturalne zależy wszystko – nie tylko stan całej planety, ale i zdrowie ludzie, którzy na niej żyją. Człowiek nie jest gatunkiem odłączonym od ogólnego ekosystemu jaki panuje na tej planecie. Trzeba o tym zawsze pamiętać, ponieważ konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Smog powoduje wiele chorób

I w wielu przypadkach już takie są. Dla przykładu można podać smog, który jest olbrzymim problemem niemalże każdego większego miasteczka polskiego. Jest to szczególnie odczuwalne w czasie sezonu zimowego, kiedy często panują bezwietrzne dni. Bez wiatru smog zaczyna gromadzić się nad miastami i opadać, zanieczyszczając stojące powietrze. Powoduje to, że ludzie są zmuszeni wdychać te zanieczyszczenia, które mogą mieć fatalne skutki nie tylko dla samopoczucie, ale i dla zdrowia. Szczególnie dotyczy to osób chorujących na choroby przewlekłe, takie jak astma, u których smog może silnie zaostrzać objawy choroby. Wrażliwe są też osoby starsze oraz dzieci, ale w przypadkach prawdziwego smogu, każdy człowiek tak naprawdę może odczuwać pewne dolegliwości. Wymienić tutaj można kaszel, drapanie w gardle, problemy z oddychaniem o różnym stopniu natężenia.

smog

Dlatego tak ważne jest aby dbać nie tylko o swoje zdrowie, ale i o całe środowisko, ponieważ te dwie sprawy są ze sobą na zawsze połączone, bez względu na to co zrobimy. Ochrona środowiska to problem każdego człowieka – warto o tym pamiętać.

Napisano w środowisko Tagi: , , ,