Dlaczego terapia Orthokine jest skuteczna

Metoda została wynaleziona przez niemieckich naukowców i opisana w licznych czasopismach naukowych. Polega ona w skrócie na wstrzyknięciu choremu mieszanki autologicznych białek surowicy, które powstały z jego własnej krwi. Dzięki użyciu takiej terapii możliwe jest przywrócenie stanu równowagi w miejscuzmienionych zapalnie, a proces zapalny zostaje spowolniony lub całkowicie zlikwidowany.

bol-w-kolanie-orthokine

W pierwszym etapie terapii Orthokine przy użyciu specjalnej strzykawki, z żyły ramiennej chorego pobiera się krew. Sposób budowy sprawia, że konkretne komórki pobranej krwi zostają pobudzane do produkcji właściwego białka przeciwzapalnego-antagonisty receptora interleukiny. Hamuje ono proces zapalny w miejscu, gdzie zostanie wstrzyknięte. Antagonista jest uzyskany bez użycia innych substancji, które mogą być obce dla organizmu. Otrzymana w ten sposób surowica jest wstrzykiwania w chory staw chorego.

Interleukina-1 (IL-1) jest białkiem przekaźnikowym, to znaczy jest to substancja, która ostrzega komórki o urazie lub zakażeniu. Organizm reaguje na takie ostrzeżenie powstaniem zapalenia. Stan zapalny ma miejsce dłużej niż kilka dni i przechodzi w stan przewlekły. Celem białek przekaźnikowych, w tym antagonisty jest oczywiście powstrzymanie stanu zapalnego. U osoby, u której wykryto umacnianie się stanu zapalnego związanego z destrukcją stawów zostaje zaburzona równowaga (homeostaza) pomiędzy interleukiną-1, a antagonistą receptora interleukiny-1, co powoduje nasilenie się procesu zapalnego.

Terapię Orthokine (więcej o Orthokine na Sport-Med) zaczęto stosować w 1998 roku do leczenia zwyrodnień i zapalenia stawów oraz zwalczania bólów krzyża. Bóle są głównym skutkiem zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, stawów międzykręgowych i stanów zapalnych korzeni nerkowych. Wykazano również dużą skuteczność w leczeniu urazów mięśni i ścięgien.

Orthokine jest unikalną w swoim rodzaju biologiczną metodą leczenia przy zwyrodnieniu stawów i bólu pleców. Polega ona na podawaniu pacjentom ich własnych białek ochronnych, które wytworzone są z krwi pobranej wcześniej. Terapia jest w pełni bezpieczna, autologiczna i została podparta wieloma badaniami klinicznymi.

Napisano w ortopedia Tagi: , , , , ,