Jak dobrać czerwoną szminkę?

Czerwona szminka to jeden z najbardziej klasycznych kosmetyków, który w kobiecych kosmetyczkach znajduje się od wieków. Czerwień na ustach była już widziana w antycznej Mezopotamii, w której kobiety kruszyły czerwone skały i przyozdabiały nimi usta, jednakże to Kleopatrze zawdzięcza się wynalezienie prototypu dzisiejszej czerwonej szminki po tym, jak wpadła na pomysł wykorzystywania mieszanki zmielonych pancerzy czerwonych mrówek i karminu z woskiem pszczelim. Dziś mamy większy komfort doboru kolorów i form czerwonych pomadek, a nawet jest ich tak dużo, że często same nie wiemy jaką wybrać. Na szczęście do każdego typu urody da się dopasować odpowiedni odcień, a gdy już się go znajdzie, można śmiało nosić go wszędzie i zawsze wyglądać tak pięknie, jak sama Kleopatra.

Czerwony kolor

Czerwień to jeden z najtrudniejszych kolorów do użytkowania i nakładania, ponieważ jeśli popełnimy błąd, bardzo ciężko go zatuszować i od razu rzuca się w oczy. Jeśli jednak odpowiednio dobierzemy odcień, błędy te nie będą aż tak widoczne. Każda czerwień dzieli się na dwa rodzaje odcieni — ciepłe, które idealnie sprawdzą się w przypadku wiosennego i jesiennego typu urody, oraz zimne dostosowane do letniego i zimowego typu urody. Wszystko to za sprawą domieszek, jakie zawierają. Zimne czerwienie skonstruowane są z domieszek niebieskiego, podczas gdy ciepłe z żółtego. Dopasowując szminkę najpierw wykonaj test kolorystyczny na nadgarstku, który pozwoli ci wyeliminować odcienie zupełnie nie pasujące do twojego tonu skóry, a ostateczny test wykonaj testerem na własnych ustach lub przetestuj kolor na nadgarstku, po czym wyjdź na chwilę na dwór, aby zobaczyć jak kolor wygląda w naturalnym oświetleniu. (https://cmeik.pl/oferta/peelingi-chemiczne-2/)

włosy

Wybór szminki

Kiedy już wiemy, jaka jest nasza tonacja skóry i do którego typu urody należymy przyszła pora na wybór odpowiedniej szminki. Dobierając odpowiedni kosmetyk warto zwrócić uwagę na ubrania, jakie na co dzień nosimy. Pozwoli nam to dopasować szminkę do naszego stylu i sprawi, że będziemy wyglądać oszałamiająco nawet w zwykłych ubraniach. Jeśli należymy do kobiet eleganckich świetnie sprawdzą się pomadki matowe, utrzymane w ciemnokrwistych barwach lub w klasycznym odcieniu rosyjskiej czerwieni, natomiast panie bardziej ekstrawaganckie w ubiorze mogą śmiało zdecydować się na pomadki połyskujące lub te bardziej żywsze. Przy wyborze szminki duże znaczenie ma także kolor naszych zębów. Im bardziej wpadają w żółte odcienie, tym bardziej musimy unikać ciepłych odcieni czerwieni.

szminka

Do czego używać czerwonej szminki

Dobór szminki jest bardzo personalnym wyborem i warto kierować się tymi zasadami, aby zawsze wyglądać olśniewająco. Dla wszystkich tych, którzy nie mają ochoty na długie poszukiwania i sprawdzanie miliona odcieni również odnaleziono dobre rozwiązanie. Istnieje uniwersalny rozpis barw, jakie kobiety powinny dobierać bazując na swojej urodzie. W myśl uniwersalnego rozkładu blondynki z bardzo jasną karnacją powinny wybierać czerwienie wpadające w róż i korale, szatynki z jasną kub oliwkową skórą powinny skupić się na barwach czerwonych złamanych brzoskwinią lub rudością, brunetki świetnie prezentować się będą w czerwieniach przetartych brązami i fioletami, a kobiety o rudych włosach powinny pomyśleć o różach indyjskich, lub łososiowo-ceglastych odcieniach. https://cmeik.pl/

Napisano w Kosmetyki Tagi: , ,