Rewelacyjne odkrycie w leczeniu – komórki macierzyste. Oto sposób, który pomoże wielu ludziom

Olśniewająca, dogłębnie nowa i małoinwazyjna technika zezwala wykorzystywać komórki macierzyste do regeneracji zniszczonych tkanek w naszym organizmie. Dzięki temu możemy uniknąć zabiegów artroskopowych, a dodatkowo przeszczepów. Zużycie komórek macierzystych jest w tym momencie jedną z bardziej znanych i obiecujących strategi leczenia małoinwazyjnego. Dzięki tej metodzie możliwa jest wyjątkowo szybka regeneracja i odnowa uszkodzonych tkanek, jak na przykład, tkanka kostna, mięśniowa czy też włóknista.

Ebola virus from Mali blood sample

Komórki macierzyste w ortopedii to same korzyści, o których warto wiedzieć już w tym momencie. Po pierwsze, mniejsze są dolegliwości bólowe, po drugie, wzmaga się możliwość ruchomości stawu, a po trzecie, nie jesteśmy już skazani na stałe stosowanie środków przeciwbólowych, których i tak już stosunkowo dużo zażywamy. Komórki macierzyste są zaopatrzone w kilka funkcji, które oferują niezwykłe ewentualności regeneracji i rekonstrukcji tkanek. Co bardzo znaczące, gwarantuje to zdolność samoodnawialna, różnicowania się, oraz rozmnażania.

Te zdumiewające metody polepszają się w wielu obszarach medycyny, ale górują przede wszystkim w ortopedii i traumatologii. Kierunek rozwoju takich komórek staje się przyszłością wykorzystywania technik miniinwazyjnych, które sprawnie kurują choroby i obrażenia w obszarze narządu ruchu. Od momentu zakończenia regeneracji tkanki chrzęstnej, czyli zakończenia wzrostu kostnego, dostajemy również dobrze zapowiadające się efekty prewencji a także leczenia wczesnych zmian zwyrodnieniowych. Dotyka ona coraz więcej ludzi, jest uzależniona od wieku, oraz charakteru przeciążenia stawów. Kto może być zakwalifikowany do zabiegu? Aby się o tym dowiedzieć należy na wstępie przystąpić do konsultacji, po której możemy lub też nie, zostać zakwalifikowani do właściwego zabiegu.

Zabieg ma miejsce od około dwóch do około czterech tygodni od danej kwalifikacji. Zależy to od m.in. od realizacji badań laboratoryjnych, a także kwalifikacji anestezjnologicznej. Istnieją miejsca, gdzie owa procedura trwa jedynie24h. Lekarz i pacjent ustalają najbardziej sprzyjający termin konsultacji po zabiegu. Zależnie od właściwości urazu, lekarz zdoła zadecydować się na terapię, wpłynie ona na szybki powrót do zdrowia.

Napisano w komórki macierzyste Tagi: ,