Leczenie chorób zwyrodnieniowych za pośrednictwem komórek macierzystych – co powinno się o tym wiedzieć

Leczenie za pomocą komórek macierzystych jest znane nie od dzisiaj. To istniejący zwrot w medycynie, jaki może okazać się niezmiernie efektywną metodą leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów. Powinno się jednak dowiedzieć się nieco więcej na temat samej metody. Czym są komórki macierzyste? Jak wygląda terapia za pomocą komórek macierzystych? Jakie są szanse na wyleczenie z choroby?

cropped-stem2.jpg

Komórki macierzyste mają zdolność niezliczonej liczby podziałów i dodatkowo umiejętność różnicowania się do innego rodzaju komórek. Dzięki komórkom macierzystym istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż chorobami, jakie da się wyleczyć za ich pomocą będą rak, choroba Parkinsona, niewydolność serca, uszkodzenie mięśni, choroby zwyrodnienia stawów i mnóstwo innych chorób. Na pewno można stwierdzić, iż komórki macierzyste to przyszłość dzisiejszej medycyny.

W przypadku leczenia stawów, takich jak na przykład biodro czy operacja więzadła krzyżowego, komórki macierzyste dają osobom chorym naprawdę bardzo wiele korzyści. Przede wszystkim dzięki procesowi leczenia pacjent odbiera pomniejszy ból, modyfikuje się ruchomość stawów, a również niszczenie stawów jest istotnie opóźnione. Powinno się jednak pamiętać o tym, że kurację komórkami macierzystymi stosuje się wyłącznie wówczas, gdy stawy nie są całkowicie zniszczone. Jeżeli pragnąłbyś dowiedzieć się więcej odnośnie leczenia za pośrednictwem komórek macierzystych, przykładowo interesuje Cię procedura leczenia konkretnych stawów, warto skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Wpisując w wyszukiwarce taką frazę, jak przykładowo komórki macierzyste biodro, bez wątpienia prędko odkryjesz niezmiernie sporo użytecznych i praktycznych informacji na ten temat.

Wskazane jest także odpowiedzieć sobie na pytanie albo leczenie komórkami macierzystymi jest refundowane przez NFZ. Odpowiedź jest niestety przecząca. Za zabiegi te trzeba zapłacić około 8 tysięcy złotych, poza tym dochodzi jeszcze kuracja po zabiegu, jaka może pociągać koszty ponad 5 tysięcy złotych. Zabieg ten bezspornie nie należy więc do najtańszych.

Napisano w komórki macierzyste Tagi: ,